Çin ilə Azərbaycan arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyi münasibətilə və iki xalq arasında dostluq əlaqələrinin daha da gücləndirilməsi məqsədilə Çinin Azərbaycandakı səfirliyi, Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyi (AZƏRTAC) və Bakı Dövlət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Konfutsi İnstitutu tərəfindən “Dostluq və gələcək” mövzusunda birgə rəsm müsabiqəsi təşkil edilib. Müsabiqəyə mövzu ilə bağlı 85 gənc və 23 ibtidai sinif və orta məktəb şagirdi cəmi 108 rəsm işi təqdim ediblər. Müsabiqəyə ümümilikdə 53 təhsil ocağı və digər qurumlar qatılıb. Müsabiqənin qalibləri ciddi seçim əsasında müəyyən olunub. Azyaşlı və böyük qruplar üzrə mükafata layiq görülmüş rəsm işlərini təqdim edirik.

Azyaşlılar qrupu

Birinci dərəcəli mükafat
“Gələcəyi qazanmaq üçün birlikdə çalışaq”

Nigar Hüseynova
14 yaş
5 saylı orta məktəb

İkinci dərəcəli mükafat
“Ərşə Ucalan Dostluq”

Kövsər Qurban
7 yaş
3 №li Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Üçüncü dərəcəli mükafat
“Sehirli Əjdaha”

Lalə Nəsirli
14 yaş
3 №li Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Üçüncü dərəcəli mükafat
“Dostluq və gələcək”

Kamil Ağalarzadə
13 yaş
2 №li Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Üçüncü dərəcəli mükafat
“Çin və Azərbaycan birlikdə səmaya və yerlərə doğru”

Amelia Yi
8 yaş
European Azerbaijan school

Fərqlənmə mükafatı
“Birgə gələcəyə doğru”

Esma Cahangirli
8 yaş
Baku Modern Təhsil Kompleksi (BMTK) Mərkəzi

Fərqlənmə mükafatı
“Azərbaycan və Çin təbiətlərinin gözəlikləri”

Ömər Qəmərli
12 yaş
3 №li Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Fərqlənmə mükafatı
“Çin-Azərbaycan dostluğu”

Banu Səfərova
16 yaş
Bakı şəhəri 7 saylı tam orta məktəb

Fərqlənmə mükafatı
“Dostluq mədəniyyəti”

Dəniz Quliyeva
11 yaş
3 №li Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Fərqlənmə mükafatı
“Xalqları dostluğumuzla öyrənirik”

Ceyla Cavad
7 yaş
Baku Oxford School

Böyüklər qrupu

Birinci dərəcəli mükafat
“Firavanlığa Birlikdə”

Maral Mamedova
22 yaş
ADA Universiteti

İkinci dərəcəli mükafat
“Odlar Diyarında Görüş”

Şəlalə Həsənova
29 yaş
Birləşmiş Millətlər Təşkilatı (UNFAO)

Üçüncü dərəcəli mükafat
“Çinli dostlar”

Naina Vilçinskaya
18 yaş
Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti

Üçüncü dərəcəli mükafat
“Dəyərli Hədiyyə”

Pərvin Cəfərova
21 yaş
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti

Üçüncü dərəcəli mükafat
“İpək yolu”

Mələk Koberidze
31 yaş
Frilans

Fərqlənmə mükafatı
“Birləşmə”

Günel Hüseynbəyova
30 yaş
Biopet MMC

Fərqlənmə mükafatı
“İpək Yolu Sevgisi”

Ming Yan
26 yaş
Bakı Dövlət Universiteti

Fərqlənmə mükafatı
“Nizami Gəncəvinin "Yeddi Gözəl" əsərində Xeyir və Şər”

Lalə Əhmədzadə
21 yaş
Bakı Dövlət Universiteti

Fərqlənmə mükafatı
“Biz bir ailəyik”

Rövşən Allahverdiyev
21 yaş
Anhui Universiteti

Fərqlənmə mükafatı
“Çin-Azərbaycan dostluğu əbədidir”

Aişə Vəliyeva
18 yaş
Xəzər Universiteti

Böyüklər qrupu həvəsləndirici mükafat

Sıra nömrəsi

Rəsm işinin adı

Müəllifin ad/soyadı

Yaşı

Məktəb/İş yeri

1

Çin səddi və Çıraqqala

Mübariz Mədətov

51

Ehtiyatda olan hərbi qulluqçu

2

İpək yolu

Əsmər Hüseynova

29

Huawei Technologies Azərbaycan MMC

3

Səmimi dostluq

Alagöz Əlixanova

25

“Cedars” hazırlıq kursu

4

Dostluq və gələcək

Nuray Əliyeva

20

Xəzər Universiteti

5

Bərabərlik

Nigar Həsənova

25

Zəngilan rayon 33 nömrəli tam orta məktəb

Azyaşlılar qrupu həvəsləndirici mükafat

Sıra nömrəsi

Rəsm işinin adı

Müəllifin ad/soyadı

Yaşı

Məktəb/İş yeri

1

Sonsuza qədər birlikdə

İnci Mirzəyeva

7

Nizami Gəncəvi adına 4N.li tam orta məktəb

2

İncəsənət nağılı

Nəzrin Allahverdiyeva

15

Gənc İstedadlar Liseyi

3

Azərbaycan və Çin Dostluğu

İnci Babazadə

10

Bakı Avropa Liseyi

4

Çin mədəniyyəti

Zəhra Nediyeva

9

Poletra Rəsm studiyası

5

Çin mədəniyyəti mənim gözümdə

Dəniz Cəfər

8

Bakı Avropa liseyi; 3 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf mərkəzi; "Palitra" rəsm studiyası

6

Çin və Azərbaycanın ənənəvi bina və gülləri

Səid Qəmərli

14

3 №li Uşaq Gənclər İnkişaf mərkəzi

7

Çin və Azərbaycan gözəlləri

Cəlil Kərimli

11

Bakı ş. 210 saylı orta məktəb: 3 saylı UGİM: "Palitra" rəsm studiyası

8

Dostluq Əjdahası

Sofiya Hacıyeva

9

Bakı Oxford School

9

Harmoniya

Nərgiz Eynullayeva

13

Bakı Oxford School

10

Birlikdə gələcəyə doğru

İnci Jahangirli

9

Baku Modern School

11

Azərbaycan ilə Çin arasında diplomatik münasibətlər

Xədicə Məmmədova

11

Bakıda 214 nömrəli tam orta məktəb; Poletra Rəsm studiyası

12

Arzular Ölkəsi

Aysel Dadaşova

13

Bakıda 125 nömrəli tam orta məktəb

13

Dostluq və gələcək

Ləman Abbasova

16

2 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

14

Əbədi tarix

Nuray Məmmədova

9

Baku Modern School

15

Sülh

Fəridə Süleymanova

17

318 nömrəli tam orta məktəb

16

Dostluq və gələcək

Aylin Əliyeva

10

276 saylı orta məktəb

17

İpək yolu dostluğu

Humay Məcid

15

The International School of Azerbaijan (TISA)

18

Azərbaycan + Çin = Dostluq

Nərgiz Bağıyeva

9

Bakı şəhəri, 102 saylı məktəb

19

Çin Gözəli

Zəhra Seyfullayeva

13

Sabunçu rayonu 81 saylı orta məktəb; 3 nömrəli UGİM; "Palitra" rəsm studiyası

20

Panda mənim dostumdur

İslam Hacızadə

14

46 saylı orta məktəb

21

Yollar birləşir

Zəhra Şahbazzadə

12

328 numbered school

22

Xoş gəlmisiniz

Mehriban Lin

16

289 n-li "Zəngi" liseyi

Sıra nömrəsi

Mükafat

Mükafata layiq görülən qurumun adı

1

Fəal iştirakçı

Baku Oxford School

2

Fəal iştirakçı

3 №li Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

3

Fəal iştirakçı

Baku Modern Təhsil Kompleksi (BMTK)